facebook

Produkcja

Ukorzenione sadzonki liściaste i iglaste pochodzą z własnych mateczników.
a) Trudniej ukorzeniające się odmiany liściaste, tworzące słabszy system korzeniowy i wymagające określonych warunków ukorzeniamy w nowoczesnych, zautomatyzowanych tunelach foliowych.
b) Gatunki łatwiej korzeniące się, ukorzeniamy w gruncie, na odpowiednio przygotowanych zagonach, pod niskimi tunelami foliowymi. Po zdęjciu tunelików sadzonki rosną w gruncie do jesieni.
Sadzonki liściaste z multiplatów 0/1/0 przesadzane są wiosną do P-9 i rosną tam pełen sezon wegetacyjny.
Sadzonki liściaste z gruntu 0/1/0 wysadzamy wiosną na polu i po pełnym sezonie wegetacyjnym osiągają odpowiednie parametry dla krzewów żywopłotowych 0/1/1.
Wszystkie ukorzenione sadzonki iglaste 0/1/0 przesadzane są wiosną do P-9 i rosną w nich do jesieni.
Młodzież liściasta z P-9 przesadzana jest wiosną do doniczek C-2 i jesienią rośliny te oferujemy do sprzedaży.
Dwuletnie krzewy liściaste z gruntu (0/1/1) przesadzamy wiosną do doniczek C-2 (odmiany słabiej rosnące) i C-3 (odmiany silniej rosnące) i jesienią otrzymujemy materiał gotowy do sprzedaży.
Młodzież iglasta z P-9 przesadzana jest wczesną wiosną do doniczek C-2 (odmiany słabiej rosnące) i C-3 (odmiany silnie rosnące), po jednym lub dwóch sezonach wegetacyjnych (w zależności od gatunku i odmiany) otrzymujemy materiał handlowy.
Ze względu na zapotrzebowanie na większy materiał liściasty, część krzewów z C-2 i C-3 przesadzamy do C-5, otrzymując po jednym sezonie wysokiej jakości materiał o dobrych parametrach.
Kilka lat temu wprowadziliśmy szczepienie iglaków . Podkładki w P-9 jak i większość zrazów pochodzi z zakupu. Podkładki zimują w szklarni na podgrzewanych stołach. Szczepimy w marcu, a przyjęte szczepy wstawiamy do tunelu foliowego. Po czopowaniu i zahartowaniu, rośliny wstawiane są pod ciennik.
Wiosną przesadzamy szczepione iglaki z P-9 do C-3, gdzie rosną minimum jeden sezon wegetacyjny.
Materiałem handlowym są dobrze wyrośnięte i uformowane rośliny w C-5.
Od kilku lat prowadzimy również kontenerową produkcję drzew alejowych. Materiał wyjściowy zakupujemy w innych szkółkach, są to drzewa zarówno w małych pojemnikach jak i z gruntu. Przesadzamy je do doniczek od 20-220 l , corocznie formując koronę i odpowiednio pielęgnując. Drzewa ustawione są na specjalnie przygotowanej do tego rodzaju upraw kwaterze z mocniejszą konstrukcją oraz nawadnianiem kropelkowym.
W ostatnich latach wprowadziliśmy do szerokiej produkcji róże okrywowe na własnym korzeniu i oferujemy je do sprzedaży w P-11.

 

Tel: 61 663 92 28

Adres: ul. Ropczycka 5
61-316 Poznań